جرم گیری لوازم خانه ۱

آبان ۲۷, ۱۳۹۱ توسط

جرم گیری لوازم خانه ۱

جرم گیری ذرات و تمیز کردن لکه های مختلف به

وجود آمده در لوازم خانگی، همواره یکی از

نگرانیهای هر خانم خانه داری است. به همین

دلیل در این مطلب برای شما روش جرمگیری

چند وسیله منزل را بیان کرده ایم.

 

 

 

 

 

جرم گیری لوازم خانه 1

جرم گیری اتو و اتوی بخار

برای جرم گیری اتو بخار، مقداری سرکه سفید در محفظه آب اتو بریزید و بگذارید تا ۲۴ ساعت در آن بماند. سپس اتو بخار را روشن کرده و اجازه دهید تا بخار کند. سرکه جرم گیر قدرتمندی است که ذرات رسوب کرده در منافذ اتو بخار را خارج می کند.

اتوهای قدیمی که کف آن ها روکش تفلون ندارد، بر اثر تماس با پارچه زود کثیف شده و باید جرم گیری و تمیز شوند. برای تمیز کردن اتو، وقتی که کف آن داغ است با یک پارچه کتانی که در دست مچاله کرده اید، کف اتو را تمیز کنید. سپس برای جرم گیری نهایی اتو، یک پارچه آغشته به نمک یا جوش شیرین را به کف اتو بکشید.

جرم گیری لوازم خانه 1

جرم گیری آبمیوه گیری

قطعات آبمیوه گیری ممکن است پس ار استفاده، جرم به خود گرفته و تغییر رنگ دهند. برای جرم گیری قطعات قابل شستشوی آبمیوه گیری و تمیز کردن آنها، نصف فنجان سفید کننده و یک چهارم فنجان جوش شیرین را در چهار فنجان آب گرم مخلوط کنید، سپس با اسفنج روی قسمت های مورد نظر بمالید. همچنین برای جرم گیری می توانید این قطعات را به مدت ۱۰ دقیق در این مایع بخیسانید، سپس بشویید و کاملاً خشک نمایید.

جرم گیری لوازم خانه 1

جرم گیری مایکروفر

مایکروفر از لوازمی است که بیشتر خانم ها با تمیز کردن آن مشکل دارند. برای جرم گیری مایکروفر، نصف یک لیموترش بزرگ را در کاسه ای آب قرار دهید و بگذارید ۵ تا ۱۰ دقیقه (بسته به شدت کثیفی آبمیوه گیری) در مایکروفر بجوشد. بخار لیمو باعث تمیز شدن لکه های چربی از سطح مایکروفر شده و بوی بد آن ها را از بین می برد. در پایان، بعد از آن که مطمئن شدید کاسه آب خنک شده، آن را خارج کرده و با دستمال کتانی خشک دیواره های مایکروفر را تمیز کنید. (هیچ گاه آب را در داخل مایکروفر نجوشانید، و یا اگر این کار را کردید، دقایقی صبر کنید سپس آب را خارج نمایید. وگرنه ممکن است آب ناگهان به اطراف بپاشد و موجب سوختگی شود).

همچنین دستمال آغشته به آب لیموترش یا الکل نیز برای تمیز کردن مایکروفر مناسب است.

دیدگاه شما چیست !؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>